Pokyny k nástupu rodiče a děti Horní Mísečky zima

Pokyny k nástupu na pobyt rodičů a dětí na Horních Mísečkách na Horském Zátiší
Nástup : ubytování na penzionu až po 14h ( uklízí se po předcházejícím turnusu). Dříve není možné ani převézt věci a uskladnit je na penzionu, prosíme nechte personál pracovat a nevyžadujte dřívější ubytování. Na penzionu je možné se jen naobědvat, ale nenoste kufry dřívě jak po 14 hodině, není je kde uskladnit.

POZOR ZMĚNA MÍSTA ODVOZU ZAVAZADEL A PŘEDÁVÁNÍ DĚTÍ INSTRUKTORŮM! Auta zaparkujte na horním vícedenním parkovišti, co nejblíže penzionu Yveta, odkud vám budou odvážena zavazadla. Penzion Yveta je třetí dům ležící přímo u silnice vlevo ve směru jízdy.
V den nástupu předáte děti lyžařským instruktorům u Penzionu Iveta nejpozději 5minut před zahájením výuky.
Děkujeme za pochopení. Teprve potom se půjdete ubytovat. Na místě srazu dětí bude čekat skůtr na postupný odvoz věcí.
Na penzionu se budete hlásit jménem na baru-recepci, ubytovatel bude mít seznam účastníků.
Nejpozdější příjezd do 17,00hodin  ( přijdete však o první lyžování dětí). 
Ubytování neobjednané osoby na pokoji je možné pouze tehdy, je-li na pokoji neobsazené lůžko, cena podle ceníků penzionu snížená o uhrazený poplatek za neobsazené lůžko.
Odjezd : vyklizení pokojů do 10ti hodin ( převlečení a uskladnění věcí v tělocvičně), odjezd po lyžování dětí, poslední jídlo je snídaně.
Pozdější nástupy, či dřívější odjezdy,  nahlaste předem p.Engelové a na penzionu.
Doprava autem:  Praha – Mladá Boleslav – Jičín – Nová Paka – Jilemnice – Vítkovice – Horní Mísečky. Při zadávání souřadnic do navigace pozor, ať neskončíte ve Špindlerově Mlýně! GPS=Loc: 50°44'8.39"N, 15°34'3.434"E 
Doprava linkovým autobusem
: z Prahy z Černého Mostu nebo Florence, cílová stanice Vítkovice, Horní Mísečky.
Parkování na Horních Mísečkách na centrálním horním parkovišti pro ubytované na Mísečkách (informujte se u obsluhy parkoviště)  je zdarma. Pokud zůstanete na spodním parkovišti, budete muset večer přeparkovat. Vzdálenost od penzionu cca 300m. Zájemci o parkování v garážích za poplatek cca 200Kč za den ( PLATBU JE  MOŽNÉ PROVÉST POUZE HOTOVĚ ) – objednávejte předem na penzionu tel.606 911 708 pani Rysulová. Nejbližší bankomat je v Jilemnici nebo ve Špindlu, proto mějte dostatečnou hotovost.
Pro převoz věcí na penzion je možné využít sněžný skútr – cena za odvoz 100Kč za jednu rodinu, přijedete-li po 16h volejte  tel. 606 911 708, 499 523 627.
Skútr bude přistavován od 14hodin na parkovišti u Yvety
a bude Vám převážet věci. Prosíme nevolejte pro skútr před 14h, nebude vás a vaše věci, ani odvážet, ani otevírat garáže! Ti, co mají objednané garáže zaparkují v garážích až po odvozu věcí.
Nezajíždějte autem k Jilemnické, celou zimu tam městská policie vybírá pokuty – minimálně 500Kč + 1 bod do řidičského průkazu! – speciálně při střídání turnusů je tam vždy – nelze dojet ani k Jilemnické. Pokud pojedete autobusem, dojedete až před Jilemnickou boudu, kterou zprava obejdete a po 100m jste u Horského Zátiší.
První lyžování dětí je v den příjezdu odpoledne od 14,30 do 15,45hodin  pro krátké turnusy,dlouhý turnus v březnu začíná druhý den ráno, rozlišovací vesty obdržíte  od Hanky před Ivetou.
Děti předáte  osobně p.Engelové z CK Hanka  a lyžařským instruktorům.   S dětmi, které nemají svou lyžařskou výbavu a budete si ji pro ně půjčovat, přijďte 45minut před začátkem výcviku. Zájemci nahlásí nejpozději 3 dny před nástupem výšku dítěte, velikost nohy, abychom měli vše připravené v dostatečném množství.  Výbavu  si můžete zapůjčit již v Praze od ŠpalekSki ( www.spalek-ski.cz)  za nižší ceny, helmu je možné zakoupit tamtéž za cenu od 500Kč (děti ji mají na několik let – hlava, na rozdíl od nohy, takřka neroste). Bez lyžařské helmy nebude dítě zařazeno do výcviku.
Permanentky je vhodné kupovat přes internet - jsou levnější. Pokud nemáte Go kartu, zakoupíte si ji na místě a další nákup permanentek provedete již on-line. Pro první odpoledne dětem permanentku nekupujte,
Strava začíná večeří v 18hodin, kdy obdržíte další informace k programu. Hostům je k dispozici lednička, varná konvice a mikrovlnná trouba. Spotřebiče jsou umístěné ve společných prostorách v 1. patře. Ručníky a povlečení, WC papír jsou v ceně. Nevozte žádné další jídlo na svačiny, děti svačiny mají v ceně a na baru je možné pro hladovce další jídlo z jídelníčku objednat ( včetně chleba se sádlem, dortíku, palačinky,lívance, klobáska, párek ap.) Voda na Mísečkách je pitná a dobrá, další nealko nápoje jsou k dispozici na baru, u snídaně je dostatek ovoce a zeleniny a děti dopolední svačinu mají ovocnou.
Vzhledem k tomu, že na penzionu je bazén (5x3m, v kterém najednou může být 5-8 dětí), vezměte dětem plavky - denně mají děti možnost cca 20 minut v bazénu pod dozorem plaveckého instruktora se vyřádit. Pokud budete chtít využít saunu a whirpool i pro sebe (je maximálně pro 4-5 osob) za poplatek (včetně prostěradla) je vhodné vzít si plavky.
Co nemám zapomenout pro dítě
oblečení: spodní prádlo, 2-3x punčocháče nebo lyžařské podkolenky a funkční prádlo, 2-3x roláky- triko s dlouhým rukávem,
2x svetr nebo mikina, 2x lyžařské kalhoty a bunda, 2x nepromokavé palcové rukavice (prstové lyžařské jsou pro děti do 10ti let zcela nevhodné!), čepice ( nikoliv pod helmu), lyžařské ponožky (pouze pokud jsou mu větší lyžáky, jinak je nepotřebuje),kalhoty a triko a ponožky na převlečení do chaty, bačkůrky, plavky, papírové kapesníky.( Na lyžování jsou šály nevhodné, zvolte roláky ke krku nebo návleky na krk, kuklu)
na pobyt venku: lyže, hůlky (nejsou nutností, pokud je dítě úplný začátečník), přezkáče, helmu, kuklu pod helmu pro případ špatného počasí, sjezdařské brýle, sluneční brýle, sluneční krém s vysokým slunečním faktorem – nehydratační ( hydratační může způsobit omrzliny obličeje), pláštěnku ( nutná výbava i v zimě!), kluzák - lopata (v tomto množství dětí je bezpečnější,snadno přenosný  a také skladnější než boby, proto prosíme vezměte pouze kluzáky – děti je využijí více).Vhodná je i lopatka a kyblík pro nejmenší.
na pobyt na penzionu:  pastelky, blok, omalovánky, oblíbenou hračku, hru,  knížku a další dětské nezbytnosti jak znáte své dítě.
Denní časový program – může být ještě změněn na místě:
7,30-  9,00h   snídaně
8,45-  9,15h   ranní chvilka pro předškolní děti s lektorkou, školáci mohou dělat úkoly v jídelně
9,30- 10,00h  příprava na lyže a přesun k lyžařské škole s rodiči
10,00-11,45h  lyžařská škola
12,00-12,45h  oběd
12,45-14,15h  polední pauza
14,15-14,30h  přesun k lyžařské škole s rodiči
14,30-15,45h  lyžařská škola
15,45-16,30h  individuální program 
16,30-18,00h  střídání skupinek dětí v bazénku po 20ti minutách s instruktorkou
18,00-19,00h  večeře
19,00-19,40h  večerní program pro děti s lektorkou - tvoření podle věku
19,55-20,15h  poslední skupinka plavání nejstarších dětí - věk 8-12 let
20,00             večerka pro děti ( večerní plavci ve 20,30h)
Po uložení dětí mohou rodiče posedět, popít, pobavit se na baru do cca 24h. Rodiče mohou využít bazének v mezidobí, nejpozději do 21 hodin (nutná doba pro filtraci). Saunu je možné využít kdykoliv, je vhodné, aby na sebe časově navazoval zájem dalších osob a neroztápěla se v průběhu dne několikrát.
V době lyžování dětí rodiče mají svůj vlastní program dle svých představ, nejlepší je od začátku předat dítě a odejít. Nepostávejte kolem, nechoďte kontrolovat, zda dítě je v pořádku a jak to zvládá. Vše Vám instruktor řekne po skončení hodiny. Bez Vaší přítomnosti dítě dělá rychlejší pokroky ( to je zkušenost) a problémy s vyčůráním, nudlí a rukavicemi instruktoři zvládnou. Pro zájemce z řad rodičů máme připravené zdokonalovací lyžování za poplatek. Informujte se u pani Engelové.
Program pro všechny zúčastněné je časově závazný, není však povinnost se jej účastnit.Při neúčasti dítěte na programu se peníze nevracejí.
Upozornění! Není vhodné po skončení výcviku lyžování, nebo dokonce před výcvikem, vzít dítě ještě na půlhodinky či hodinku lyžovat, bude příliš unavené a může se mu stát úraz. Už máme vyzkoušeno, že takto dítě přetáhnete a nakonec nepůjde dítě na další výcvik. Některé děti mají dokonce z přetažení i zvýšenou teplotu. Unavené dítě druhý den již nepůjde lyžovat s chutí.
Večerka je závazná a pro všechny děti stejná, a to ve 20hodin ( 20,30h pro poslední skupinu plavání). Po této hodině budou již všechny děti na pokoji, žádné dítě se nebude vyskytovat ve společných prostorách. Program je velice náročný, takže dětem musí být umožněn klidný spánek od 20hodin do 7hodin ráno, aby další den prožily s úsměvem a odpočinuté. Také rodiče si zaslouží klidný večer.

Prosíme všechny o dodržování času zvláště při nástupu na lyžování. Dítě musí být na srazišti (cca 300m od penzionu)
5 minut před začátkem! Na opozdilce nečekáme a nevyužitý čas nenahrazujeme!
Informace o Mísečkách:
Při dojezdu na Mísečky jste automaticky navedeni vpravo na jednodenní krátkodobé parkoviště. Z tohoto parkoviště je nástup na vleky, je zde pokladna, toalety, lyžařská škola  Skolmax a půjčovna lyží. Pro vícedenní stání je vlevo horní parkoviště těsně pod apartmány. Parkování na Mísečkách není v zimě zpoplatněno. 
K Jilemnické boudě již není povolen vjezd, využijte pro odvoz sněžný skútr.
Na Mísečkách jsou další  tři místa, kde se můžete zastavit po příjezdu na oběd či svačinku, kromě Horského Zátiší:
přímo u parkoviště, chata Mísečky - restaurace, Jilemnická bouda – restaurace  a Stopa – leží na běžeckých tratích, od vleku, který vede z parkoviště, je vprostřed cesta vlevo k Stopě, samoobslužná restaurace. Jiná místa ke stravování na Mísečkách nejsou ( nepočítáme restauraci a jídelnu na Medvědině, kam dojedete sedačkou z Míseček).
Skipasy: Děti, které již oslavili 6té narozeniny a jezdí, na první odpoledne budou bez permanentky,  na další dny již vícedenní skipas pro celý Špindl. Permanentky rodiče zajišťují sami.
Děti do 5,99 let lyžují zdarma.
Největší slevu na permanentky získáte zakoupením tzv."go passu" přes www.skiareal.cz. Dobíjecí kartu vám zašlou domů, nebo můžete využít již zakoupenou kartu, kterou jste nevrátili a na ní přes web nahrát nový skipass. Doporučujeme zakoupit skipasy přes internet!!! Sledujte slevy od RWE a jiných, můžete se dostat na velice zajímavé ceny. Kupujte jízdenky s předstihem, ušetříte.
POZOR!  Bodové jízdenky nejsou! Ceny půldenních permanentek jsou velice nevýhodné a jsou řešeny vrácením skipasu, který je o 100Kč dražší, než normální celodenní.
Je možné zakoupit si "Rodičovský skipas " – přenosný mezi dvěma dospělými osobami, při zakoupení nutné nahlásit obě osoby a nahrát foto. Vztahuje se na jakékoliv dvě osoby pečující o dítě  (i  babička a matka, strýc a otec ap.). Cena je o 130Kč ve vedlejší a o 150Kč v hlavní sezoně vyšší, než celodenní. Ceníky viz www.skiareal.cz. Výhodný ale také není.
Nabídka pro rodiče:
Zajistíme lyžařského či snowboardového instruktora také pro Vás a to jak privátního, tak skupinového. Možno zajistit instruktora pro zopakování či zdokonalení na hodinu  či dvě i opakovaně.
Zájemci o zapůjčení lyžařské či snowboardové výbavy sdělte nám předem svou výšku a velikost nohy. Speciální ceny máme i pro rodiče! Pro rodiče jsme připravili placenou službu - masáže. Zájemci se přihlásí první den, kdy dohodneme termíny.
NEZAPOMEŇTE na servis lyží pro dítě i pro sebe!
Tak jako nemůžeme jezdit bezpečně autem na pneumatikách bez vzorku, nemůžeme jezdit bezpečně na neservisovaných lyžích. Nabroušení hran, napuštění skluznice voskem a seřízení vázání je základem příjemného a bezpečného lyžování. Čerstvý sníh se nelepí na skluznici díky vosku, lyže na tvrdé pistě a ledovce neustřelují, pokud jsou nabroušené hrany a při nebezpečném pádu správně seřízené vázání zabrání zlomeninám nohou.
VŠICHNI ÚČASTNÍCI NAŠICH KLUBOVÝCH AKCÍ MAJÍ SERVIS NA LYŽE S 10% SLEVOU V SERVISNÍM STŘEDISKU ŠPALEKSKI V CHOLUPICÍCH,PRAHA 4. Sleva je i pro opakované servisování. Nahlásíte pouze Vaše rezervační číslo nebo datum a místo zájezdu.
Pokud chcete zakoupit pro sebe, dítě či dalšího člena rodin lyže, helmu, lyžařské brýle apod. podívejte se na stránky internetového obchodu pro lyžaře a snowboardisty www.spalekski.cz. Rádi Vám poradíme při výběru.
Ze stránek www.spalekski.cz upozorňujeme zvláště na dětské spodní funkční prádlo – triko s dlouhým rukávem a spodky(legíny),které odvádí vlhkost z těla a dítě není v mokrém spoceném triku. Toto spodní oblečení využije dítě celoročně, a máte jistotu, že ve spoceném triku nenastydne. Další náš typ jsou dětské lyžařské rukavice –  palčáky, pro nejmenší se suchým zipem pro snadné oblékání. Funkční prádlo, ale i další lyžařská trika, dlouhé i krátké spodní kahoty máme v nabídce i pro dospělé.
Kontakty
Tel: +420 603 824 058
e-mail: hanka@hanka.cz
Poštovní datová schránka ID: ps24d6j
Stránky vytvořil: Religis s.r.o. 2008 - 2019