Pokyny k nástupu rodiče a děti Kaunertal, Feichten - Tia Monte

Vlastní doprava: Nástup v hotelu je od 16ti hodin. Parkování je u hotelu. Na recepci hotelu se hlásíte jménem.
Sejdeme se u večeře v 18h, kde budeme mít vyhražené místo. Po večeři si řekneme organizační věci.

Odjezd z hotelu je poslední den po snídani, vyklizení pokojů do 10ti hodin.

Doporučená trasa :Vzdálenost z Prahy je dle mapy.cz cca 560km. V únoru, kdy se střídají jarní v celé Evropě je nutné počítat se zácpami na dálnici. Všichni se snaží dojet mezi 14-16h na místo, takže je vhodné vyjet s velkým předstihem a raději přijet kolem poledne. Dálnice Praha - Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov -  Insbruck - Imst - sjezd z dálnice na 144km na Kaunertal , dále po silnici 1.třídy - odbočka v Prutzu vlevo na Feichten, Kaunertal.
Druhá možnost o  cca 70km kratší je z Mnichova přes Ga-Pa, časově to vyjde skoro stejně, neboť se cca 10km před Ga-Pa sjede z dálnice a dále je to po silnicích 1.třídy. Pro ty, co nechtěji kupovat rakouskou dálniční známku je nutné dojet až do Landecku a teprve odtud zadem na Kaunertal.Vjedete-li na dálnici a do 7km tunelu zkracujícího cestu do údolí, musíte mít dálniční známku.Pravidelně to v sobotu kontrolují. Objížďka přes Landeck je o asi 30minut delší.
Po vjetí do Feichtenu jej celý projedete a až takřka před mýtnou branou na ledovec , je  poslední zastávka skibusu ( značená H), u ní doprava poslední odbočka ( část Grasse) je k Hotelu Tia Monte, u hotelu leží fotbalové hřiště.

V Německu je velice často značeno omezení rychlosti na 100-120km, stejně tak od hranic německo-rakouských až k Innsbrucku je rychlost maximálně 100km - doporučujeme dodržet. Pro Rakousko potřebujete dálniční známku na 10 dní cca 9€. Je možné ji za koruny zakoupit  u některých čerpadel i v Čechách. Nejezděte beze známky, na této trase probíhají pravidelné kontroly a pokuta je vysoká.Pohonné hmoty jsou výrazně levnější v Landecku před nájezdem na dálnici a potom před Prutzem vlevo ve směru tam. Ve Feichtenu je jen samoobslužná pumpa na kartu nebo hotovost. V Čechách doporučujeme čerpat v Nýřanech (cca 100km od Prahy rozdíl až 5kč) nebo na 128km před hranicí, je to sjezd na Bor u Tachova. Po sjetí z dálnice cca 100m, hned u kruhového objezdu je pumpa, která má ceny za PHM o 1-2Kč nižší, než ostatní na této trase u dálnice.

Strava je polopenze - snídaně  švédský stůl, večeře kombinace samoobsluhy a servírovaného jídla.Uvaření čaje či kávy není možné.U snídaně vám ochotně dají do termosky horkou vodu na čaj, musíte mít vlastní čajové sáčky.Dost si to hlídají.

Co nemám zapomenout pro dítě

Oblečení: spodní prádlo, 2-3x funkční prádlo a lyžařské podkolenky, 2-3x roláky - triko s dlouhým rukávem, 2x svetr, 2x lyžařské kalhoty a bunda, 2x nepromokavé palcové rukavice, lyže, čepice, lyžařské podkolenky (pouze pokud nepoužíváte punčocháče nebo jsou mu větší lyžáky, jinak je nepotřebuje),  kalhoty, triko a ponožky na převlečení do chaty, bačkory,  papírové kapesníky. ( Na lyžování jsou šály nevhodné, zvolte roláky ke krku, kukly nebo návleky na krk)

Doporučujeme plavky pro ty, co chtějí využít bazén.

Na pobyt venku: lyže ( snowboard), hůlky, přezkáče, helmu, sjezdařské brýle, sluneční brýle, sluneční krém s vysokým slunečním faktorem - nehydratační ( hydratační může způsobit omrzliny obličeje), pláštěnku ( nutná výbava i v zimě!) .

Půjčení lyží a snowboardu v Rakousku je možné, doporučujeme ale vzít si výbavu z Čech, vyjde to levněji. Volejte ŠpalekSki 777 297 340, máte na půjčení slevu.

Na pobyt na penzionu pastelky, blok, oblíbenou hračku, knížku, společenskou hru a další nezbytnosti jak znáte své dítě.  Tvoření zde probíhat nebude. Většina dětí je věk mezi 6-12 roky. Instrukoři  Špalek, Hanka, Petra.

Permanentky zakoupíme společně, platba je možná pouze v hotovosti. Peníze od Vás vybereme hotově v den příjezdu. Prosím připravte si drobné na permice  + kauce na čip 5€/ osoba.

Cena za 6dní tzv.6v7mi 209€ dospělý, 125€ dítě do 14let, 5v6ti  179€/107€

Denní časový program - může být ještě změněn na místě:

7,00- 9,00h        snídaně

9,00-10,00h       příprava na lyže a přesun na místo srazu skibusem nebo autem

10,00-12,00h      lyžařská škola - výuka

12,00-13,30h      polední pauza

13,30-14,00h      lyžařská škola

15,00-18,00h      individuální program s rodiči, bazén, sauna

18,00-19,30h      večeře

21,30                 doporučená večerka pro děti

Prosíme všechny o dodržování času zvláště při nástupu na lyžování. Dítě musí být na srazišti  5 minut před začátkem! Na opozdilce nečekáme a nevyužitý čas nenahrazujeme!

Kontakty
Tel: +420 603 824 058
e-mail: hanka@hanka.cz
Poštovní datová schránka ID: ps24d6j
Stránky vytvořil: Religis s.r.o. 2008 - 2019