Seznam věcí na letní tábory

Seznam věcí na letní tábor 5-7dní

Účastní-li se dítě delších turnusů navazujících na sebe, věci označené hvězdičkou mu navýšíte, stejně tak i kapesné.Všechny věci označte jménem dítěte.

Pytel na špinavé prádlo - látkový (povlak na polštář 70 x 90)
5 - 8x ponožky a podkolenky *
3-4x triko s kr. rukávem *
2x triko s dl. rukávem *
2x tepláky nebo hrací kalhoty *
1x dlouhé kalhoty
1x krátké kalhoty nebo sukně do pasu, šaty jsou nevhodné
2x tepláková bunda nebo starší svetr
1x svetr na cestu
1x tenká šusťáková bunda letní
1 - 2x pyžamo
1x tenká čepice nebo šátek
1x klobouček proti slunci
1x plavky 1x koupací plášť nebo ručník k vodě
1x velký ručník na sprchování
4x balíček papírových kapesníků
Boty: boty na přezutí, 2x pevná obuv s neklouzající podrážkou ( tenisky s tenkou klouzavou podrážkou jsou zcela nevhodné), sandály, holínky nebo pohorky

Toaletní potřeby: mýdlo, kartáček na zuby, zubní pasta, hřeben, krém na opalování, sluneční brýle

Léky: (v podepsaném igelitovém sáčku odevzdat při předávání dítěte) - lék na snížení teploty, kapky proti kašli, kapky do nosu, přípravek proti klíšťatům (sprej - stříkáme tím děti od hlavy k patě, proto ne pumpičkový rozprašovač) + pravidelně užívané léky (pokud je třeba). Léky budou uloženy mimo dosah dětí u vedoucího a zbytek vrácen zpět.

Baťůžek na záda odpovídající velikostí dítěti , aby mu seděl na zádech a nepadal z ramen  ( děti v něm nosí pláštěnku a láhev s pitím), láhev na pití (šroubovací od džusu či jiné limo 0,5l, nedávejte cyklistické, s brčky, s pítky od Jupíku ap. - do batohu jsou nevhodné, tečou), pláštěnka, pastelky, blok, oblíbená hračka (auto, panenka, knížka, omalovánky, pexeso,  švihadlo, guma, ... .)

V nezalepené obálce nadepsané jménem dítěte odevzdáte vedoucímu kapesné 300,-Kč na první týden ( +200 na druhý týden), nejlépe na každý den pohled od rodičů pro dítě (nemusíme nespoléhat na poštu, že dojde pohled včas), kopie zdravotního a očkovacího průkazu, dodatečné informace o změnách tel. čísel, zdrav.stavu dítěte ap. Koresponďáky nemusíte dávat, špatně se shání. Necháme to na vás. Děti vám napíší na papír a vám to pošlem přes WhatsApp, FB či email.
Kapesné: Bude částečně použito na výlety  Zbytek bude dětem předávan postupně, k možnosti nakoupit si drobnosti podle vlastního přání. Neutracené peníze budou rodičům vráceny. 
Bezinfekčnost podepíšete při předávání dítěte, lékařská prohlídka před nástupem není potřeba.

Všechny věci označte jménem dítěte (nejlépe centrofixem): trika, svetry, bundy, pláštěnku, pyžama - za krkem, kalhotky, trenky, tepláky apod. - v pase u gumy, ponožky na chodidle, boty uvnitř boty, baťůžek na vnitřní straně popruhu na ramena, toaletní potřeby a láhev viditelně označit (nejlépe štítkem), kufr označit celým jménem adresou dítěte, podepište i hračky. Děkujeme za pochopení, usnadníte tím práci vedoucím a sobě ušetříte nepříjemné překvapení z chybějících věcí. Sladkosti budou vybrány a dávány dětem společně po jídle. Nedávejte žvýkačky! Plně postačí sáček bonbonů, malá čokoláda. Peníze budou uloženy u vedoucích - hradí se z nich výlet a drobná vydání dětí, děti obdrží od vedoucích peníze postupně podle svých přání. Nedávejte dětem další peníze, o kterých by vedoucí nevěděli! Příspěvky na tábor od babiček a tetiček nechte doma v pokladničce, neboť děti nebudou mít možnost na táboře jej utratit. Vyúčtování kapesného (jak si děti braly peníze od vedoucích) je k nahlédnutí při vydávání dítěte. Dejte dětem věci do pouze jednoho, raději většího, zavazadla, i když jej vezete až na místo.

Pište dětem denně! První dopis vhoďte do schránky ještě před odjezdem dítěte ( nebo nám je všechny předejte na celý pobyt tábora - vyjde to levněji a je to jistější, že každý den něco dítě dostane).Není potřeba a není to ani vhodné, aby dítě dostávalo denně několik pohledů, stačí jeden, nejdůležitější je obrázek! Dopisy v obálkách  děti nenadchnou, jde jim hlavně o obrázky, které mohou dál ukazovat. Můžete nám také dát na každý den jeden pohled do obálky a my je budeme postupně vydávat. Pozor! Musí být se známkou nebo razítkem, třeba nakresleným! Cenzurujte i obsah, nepište dětem, že se Vám po nich stýská, naopak je chvalte, jak jsou šikovné a jak se těšíte na jejich vyprávění o táboře.

Mobily: V této věkové kategorii jsou mobily zcela nevhodné a prosíme rodiče, aby dětem mobily a jiné elektronické hračky nedávali a nepožadovali po nich zasílání SMS či večerní hlášení. Tábor děti vychovává k samostatnosti, k pohybu mezi dalšími lidmi bez rodičů za zády, učí děti rozhodovat o svých věcech a řešit své konflikty bez neustálých telefonních konzultací s rodiči. Děti Vám vše rády povyprávějí po návratu z tábora. Pro rodiče, kteří nemohou vydržet týden bez informací o dítěti, jsou vedoucí připraveni podat veškeré informace o dětech každý den o poledním klidu mezi 13-14hodinou nebo večer mezi 21-22hodinou. Telefon na vedoucího svého dítěte a na hlavního vedoucího obdržíte při předávání dítěte vedoucímu. Děti k telefonům zásadně nevoláme. Rádi Vás nakontaktujeme na rodiče, kteří s námi děti posílají opakovaně, abyste získali přímo od nich reference o našich vedoucích.

Kontakty
Tel: +420 603 824 058
e-mail: hanka@hanka.cz
Poštovní datová schránka ID: ps24d6j
Stránky vytvořil: Religis s.r.o. 2008 - 2019